Maden Suyu ve Cilde Faydaları Nelerdir? | Mezuniyet Elbiseleri
Resim Bulunamadı

Maden Suyu ve Cilde Faydaları Nelerdir?

10 Temmuz 2015
512 views
 • Sponsor Bağlantı
  Maden Suyu ve Cilde Faydaları Nelerdir?

  Maden suyunu aslında hepimiz yakından bilsek de ve faydalarını duymuş olsak da içecek olarak pek tercih etmeyiz. Oysa maden suyu vücudumuz için gerekli mineralleri sağlamaktadır. Uzmanlara göre günde bir şişe kadar maden  suyu tüketmek vücuda faydalı olacaktır. Tabi sadece vücut değil, cildimizde de önemli etkiye sahip olan maden suyunu faydalarını öğrenince sizde kendinizi şanslı hissedeceksiniz.

  Maden Suyunun Cilde Faydaları 

  Maden suyu öncelikle cilde en önemli faydası cildin gençleştirmesidir. Bunun dışında dış etkenlerden dolayı yıpranmış cilde canlılık katar. Ciltte zamanla meydana gelen ölü hücrelerini, yağ hücrelerini, ve kirleri temizlemede yardımcı olmaktadır. Özellikle halk arasında bebeksi bir yüz olarak tanımlanan bir cilde maden suyu ile sahip olabilirsiniz. İşte bundan dolayı maden suyu cildinizi kullanırken hem içerek hem de yüzünüze sürerek faydalarını görebilirsiniz.

  Sponsor Bağlantılar

  Maden suyu makyaj temizleyici olarak doğal bir ürün olarak kullanabilirsiniz. Böylece cildinizi tahriş etmeden güzel bir temizleme gerçekleştirebilirsiniz. Maden suyunu size gerekli olacak kadar pamuğa dökerek yavaş yavaş makyajınızı silebilirsiniz. Bunun dışında özellikle gençlerin daha çok kafaya taktıkları sivilcelerle de başa çıkmak için maden suyundan faydalanmak mümkün. Bir çay bardağı kadar maden suyu içerisine 2-3 damla limon suyu damlatıp, pamukla sivilceli bölgelere sürme işlemi gerçekleştirin. Bu uygulamayı 3-4 gün sivilceli bölgelerde uygulamak mümkün. Fakat maden suyu alırken aromalı olanlar tercih edilmemelidir.

   

  Maden Suyu ve Cilde Faydalari Nelerdir

   

   

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Doğal Yöntemlerle Dolgun Dudaklara Sahip Olmak
  Doğal Yöntemlerle Dolgun Dudaklara Sahip Olmak
  Gün Boyu Bakımlı Görünmenin Altın Kuralları
  Gün Boyu Bakımlı Görünmenin Altın Kuralları
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.