Mezuniyet Balosu Göz Makyajı Modelleri | Mezuniyet Elbiseleri
Resim Bulunamadı

Mezuniyet Balosu Göz Makyajı Modelleri

18 Nisan 2019
46 views
 • Sponsor Bağlantı
  Mezuniyet Balosu Göz Makyajı Modelleri

  Mezuniyet günlerinde elbiseden saça, makyajdan ayakkabıya kadar her detaya özen gösterilir. Güzel görünmek için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta elbise ve ayakkabı seçimi gibi dursa da, ilk bakışta gözlerin en dikkat çeken detay olacağını belirtelim. Bakışlarınızla balo boyunca herkesi büyüleyebilir, gözlerinizin güzelliği ile tüm olumsuzlukları silebilirsiniz. Tam da bu noktada sizlere mezuniyet balosu göz makyajı modelleri hakkında ufak tüyolar sunalım istedik. Elbiseniz ve tarzınıza uygun göz makyajı konusunda kararsızlık yaşıyorsanız sunacağımız önerileri dikkate alarak gözlerinizin güzelliğini ön plana çıkarabilirsiniz.

  Balonun en buğulu gözlerine sahip olmak istiyorsanız etkili bakışlara sahip olmak için buğulu göz makyajı yapabilirsiniz. Koyu renk bir far ile göz kapaklarınıza gölge yaparak siyah eyeliner ve bolca maskara uygulayın. Gözlerinizi ön plana çıkardığınız için rujunuzu mümkün olduğunca sade tutmanızda fayda var.

  Mezuniyet balosu için koyu renk ya da kırmızı ruj tercih ediyorsanız göz makyajında doğallıktan yana olmanızda fayda var. Ten rengi bir far, ince bir eyeliner ve kirpiklerinizi ön plana çıkaracak bir maskara uygulamanız yeterli olacaktır.

  Renkli gözlerde doğru göz makyajı uygulaması son derece önemlidir. Gözlerinizin rengini ön plana çıkarmak için toprak tonları ya da kahverengi gölge uygulayabilirsiniz. Elbise seçiminde sadelikten yana bir tercih yaptıysanız rujunuzu da kırmızı kullanarak makyajınızı ön plana çıkarmanız mümkündür.

  Sponsor Bağlantılar

  Son dönemlerde makyaj trendlerine baktığımızda doğallık ve sadelik ön planda. Mezuniyet balosu göz makyajı için siz de sadeliği tercih edenlerdenseniz ten rengi far ve hafif bir rimel uygulamanız yeterlidir.

  Göz renginizi ön plana çıkarmak ve iddialı bir makyaj ile dikkat çekmek isterseniz göz makyajında renkli tonlar tercih edebilirsiniz. Pembe, mor ya da fuşya gibi tonlar özellikle renkli gözlerde şık bir tarz yaratacaktır.

  Bakışlarınıza derinlik katmak ve dikkatleri sadece gözünüze çekmek istiyorsanız kalın eyeliner ve upuzun kirpikler ile dikkat çekici bir göz makyajı yapabilirsiniz.

  Işıltılı makyaj trendi ile mezuniyet balosunda çevrenize ışık saçabilirsiniz. Pigmenti yoğun farlar bu konuda büyük bir avantaj sağlayacaktır. Parlak ve simli farlar ile gölgeli göz makyajı yaparak sezon trendlerine kolayca uyum sağlayabilirsiniz.

  Göz makyajında iddialı ve fark yaratıcı bir model arıyorsanız kesinlikle takma kirpik kullanmalısınız. Mezuniyet balosu için göz makyajı yaparken takma kirpikle gözlerinizi ilgi çekici hale getirmeniz mümkündür.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  En Çok Tercih Edilen Ruj Renkleri
  En Çok Tercih Edilen Ruj Renkleri
  Eyeliner Sürmenin Altın Kuralları
  Eyeliner Sürmenin Altın Kuralları
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.